İstanbul /
info@thinkturkey.org

ESKİŞEHİR

ESKİŞEHİR

İsa’dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan Eskişehir, Türkiye’nin en önemli yol kavşaklarından birisidir. Yunus Emre, Nasreddin Hoca gibi tarihi kişileri yetiştiren Eskişehir, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlüdür. Eskişehir kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, mutfağı ve alışveriş olanakları ile önemli bir turizm çekim merkezi olmayı hedeflemektedir.

ULAŞIM

Eskişehir’e karayolu, havayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Popüler Yerler

Tarihi Odunpazarı Evleri

Eskişehir’in eski yerleşim bölgeleri arasında yer alan Odunpazarı, hala eski yaşam tarzı, eski evleri ile tüm özelliklerini devam ettirmektedir. Bölgede gezip görülecek birçok tarihi konaklar, çeşmeler, müzeler, eski Eskişehir evleri bulunmaktadır.

Sazova Bilim Sanat ve Kültür Merkezi

Sazova Parkı bütün ihtişamı, yemyeşil çevresi ile her yıl yerli yabancı turistelerin ilgi odağı. Eskişehir iline her yıl yeni parklar ve yeşil alanlar yapılsa da Sazova en ünlü parklar arasında yer alıyor.

Kurşunlu Cami ve Külliyesi

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi içerisinde yer alan bu cami Eskişehir ilinin tarihi ve önemli din alanları arasındadır. 1525 yılında yaptırılan Kurşunlu Cami külliyenin içerisinde bulunmaktadır ve hala kullanılmaktadır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü 26470 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

Büyükdere Mah. Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No: 4, 26040, Odunpazarı – ESKİŞEHİR

    ESKİŞEHİR

  • 871.808
  • 1
  • 1
  • 3
  • 5
  • 20