İstanbul /
info@thinkturkey.org

ÇANAKKALE

ÇANAKKALE

Çanakkale, Marmara Denizi ile Ege’yi birbirine bağlayan Çanakkale Boğazı’nın girişinde yer almaktadır. İstanbul’dan sonraki en büyük ildir.

ULAŞIM

Çanakkale’ye hem karayolu ve  hem denizyolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Yerler

Çanakkale Aynalı Çarşı

Türkülere konu olan, adına türküler yazdıran Aynalı Çarşı Çanakkale’nin en dikkat çeken yerleri arasındadır. 1890 senesinde yaptırılan Aynalı Çarşı, Gelibolu Savaşı sırasında saldırıya uğramış ve harabe haline gelmiştir. İsminin Aynalı Çarşı olması ile ilgili sayısız rivayetler yani hikâyeler bulunmakta. Çarşı içerisinde birçok dükkân bulunuyor ve yerli, yabancı kişilerin en uğrak noktası haline geliyor.

Truva Antik Kenti

Truva antik kenti çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan, yaklaşık 5 bin yıllık olduğu düşünülen, tarihi yaşatan ve yaşayan bir antik kenttir. 1996 yılında önemli bir tarihi alan olduğu için Milli Park statüsüne yükselmiştir. Dağınık taşlar, antik duvarlar ve girişte Truva Atı sizleri karşılamaktadır.

Çanakkale Seramik Müzesi

Çanakkale seramikleri ile ünlü bir şehirdir. Geleneksel seramiklerin sergilendiği bu müze daha öncesinden bir hamam olarak kullanılmaktaydı. Müze içerisinden eski tarihlerde yapılan seramikler ve günümüzde yapılan seramikler bulunmaktadır. Müze içerisinde isterseniz size eğitimini verebilecekeleri bir atölye ve süreli sergiler de bulunmaktadır.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – ÇANAKKALE / TÜRKİYE

    ÇANAKKALE

  • 476.128
  • --
  • --
  • 1
  • 3
  • 6