İstanbul /
info@thinkturkey.org

BURSA

BURSA

Bursa, Türkiye’nin kuzeybatısında ve Marmara Denizi’nin güneydoğusunda yer alır. Doğuda Bilecik, Adapazarı, kuzeyde İzmit, Yalova, İstanbul ve Marmara Denizi, güneyde Eskişehir, Kütahya, batıda Balıkesir illeriyle çevrilidir. “Yeşil Bursa” olarak bilinen şehir pek çok yeşil alana sahip olmasının yanında Osmanlı İmparatorluğunun da ilk başkentidir.

ULAŞIM

Bursa’ya hem karayolu hem denizyolu ve havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Yerler

Uluabat Gölü

Eskiden Apolyont Gölü olarak bilinen Uluabat Gölü Marmara Bölgesi içerisinde yer alan Bursa ilinde bulunmaktadır. Adeta bir cennet gibi olan bu gölün çevresinde köyler ve eski tarihlerden kalma kalıntılar bulunmaktadır. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Cumalıkızık

Cumalıkızık aslında Bursa ili içerisinde yer alan bir mahalledir. Eski Osmanlı evlerinin bulunduğu ve hala Osmanlı kültürünün yaşandığı bu mahalle her yıl yerli ya da yabancı turistlerin beğenisini toplamaktadır.

Yeşil Cami ve Yeşil Türbe

En güzel şehirlerarasında yer alan Bursa’da göz kamaştırıcı bir yapı olan Yeşil Cami ve bahçesinde bulunan Yeşil Türbe gezeceğiniz en güzel yerlerdendir. Eski Osmanlı gelenekleri ile donatılmış, çok çeşitli çiniler ile bezeli, mermer ve ahşap işçiliği bulunan Yeşil Cami 1419 yılında, kentin her noktasından rahatlıkla görülen Yeşil Türbe ise 1421 yılında inşa edilmiştir. Sultan Mehmet Çelebi tarafından inşa ettirilen bu caminin her noktası çiniler ile bezelidir ve bu durum Osmanlı yapılarında tektir.

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Bursa Uludağ Universitesi Görükle Kampusu 16059 Nilüfer/BURSA

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesi Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı Eflak Caddesi No: 177 16310 Yıldırım / BURSA

    BURSA

  • 2.439.876
  • 1
  • --
  • 2
  • 16
  • 7