İstanbul /
info@thinkturkey.org

BURDUR

BURDUR

Burdur, Akdeniz Bölgesi’ nin iç kısmında ve Göller Yöresi adı verilen bölgede yer almaktadır. Güneyde Antalya, Batıda Denizli, Güneybatıda Muğla, Doğu ve Kuzeyde Isparta ve Afyon illeri ile çevrilidir.

Burdur binlerce yıllık tarihi, el değmemiş tabi güzellikleri, doğası kadar renkli kültürüyle Anadolu’nun şirin bir şehridir. Batı Akdeniz Bölgesinde yer alan Burdur, Teke Yöresinin Kültür Başkenti olarak bilinmekte Göller, Güller ve Gönüller diyarı olarak anılmaktadır. Şehir, doğu ve güneyinde Antalya, batısında Denizli, güneybatısında Muğla, kuzeyinde Afyon ve Isparta illeri tarafından çevrelenmiştir.

ULAŞIM

Burdur’a karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Yerler

Salda Gölü

Burdur’un en güzel ilçeleri arasında yer alan Yeşilova ilçesine bağlı, ilçeye dört kilometre ve şehir merkezine 75 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’nin doğal oluşumlarından bir tanesi olan Salda Gölü, Mars’ın yüzey özellikleri ile aynı oluşumu gösteren dünyadaki iki yerden bir tanesidir.

Burdur Arkeoloji Müzesi

Oldukça zengin bir tarihe sahip olan Burdur’da bulunan bu müze günümüze kadar gelmiş olan kültür ve tarih hazineleri ile donalıdır. 1963 yılında kurulan bu müzeye 1992 yılında yeni gelişim salonları eklenmiş sonrasında da yeni konferans salonları eklenmiştir. 2001 yılında idare binası yenilenmiş ve ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur. Müze çerisinde eski Romalılara ait eserler bulundurulmaktadır.

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi 15030 / BURDUR

    BURDUR

  • 256.803
  • --
  • 1
  • 1
  • 2
  • 6