İstanbul /
info@thinkturkey.org

BOLU

BOLU

Bolu, yüksek dağları, sık ormanları, gölleri ve akarsuları ile Ankara ve İstanbul arasında şirin bir şehirdir.

ULAŞIM

Bolu’ya karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Yerler

Yedigöller Milli Parkı

Şehrin merkezine yaklaşık olarak 42 kilometre uzaklıkta yer alan, gezmeniz ve görmeniz gereken yerler arasındadır. Çok geniş bir alanda konumlanmış olan bu milli park yedi adet göle ev sahipliği yapmakta, doğal güzellikleri, yemyeşil alanları, yüzün üzerinde farklı kuş türleri ile ziyaretçilerine doyumsuz anlar yaşatmaktadır. Çok sayıda kuş türlerinin bulunduğu biline bu milli parkta bazı kaynaklar yüzden daha fazla kuş türünün bulunduğunu söylemektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu’nun Doğusunda, şahir merkzine 38 kilometre uzaklıkta, Köroğlu Dağlarında yer alan bir kayak merkezidir. Ülkemizin en önemli kış turizm merkezleri arasında bulunmaktadır. Buradaki kayak merkezinde çeşitli zorluk derecelerine göre toplamda 25 adet pist bulunmaktadır. Bu kayak merkezinde sayısız konaklama alanları bulunmaktadır ve her konaklama merkezinde kişilere sağlık ve ilk yardım hizmetleri sunulmaktadır.

Gölcük Gölü

Gölcük gölü yapay bir göldür. Ancak yapay bir göl olmasına karşın tüm mevsimlerde muhteşem bir manzaraya sahiptir. Hem ziyaretçilerin hem de fotoğrafçıların en uğrak noktaları arasında bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında yeşilin her tonunu barındırdığı için en çok ziyaret adilen mevsimlerden birisidir.

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

Gölköy Yerleşkesi (Merkez Kampüs) Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi 14030 – Merkez / Bolu

    BOLU

  • 270.654
  • --
  • --
  • 1
  • 1
  • 1