İstanbul /
info@thinkturkey.org

BALIKESİR

BALIKESİR

Balıkesir, Marmara ve Ege denizlerine kıyısı olan, Türkiye’nin en çok adasını bünyesinde barındıran doğal, arkeolojik, tarihi ve kültürel güzellikleriyle öne çıkan bir şehirdir. Zeytin ağaçlarıyla sarılmış koyları, dünyada oksijenin en çok bulunduğu Homeros’un destanındaki İda Dağı ve insanlara binlerce yıldır şifa dağıtan termal kaynakları ile Balıkesir aynı zamanda önemli bir turizm şehridir.

ULAŞIM

Balıkesir’de hem karayolu hem deniz yolu, hem demıryolu ve hem de hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Yerler

Kaz Dağları

En meşhur yerlerden ve en çok ziyeret edilen alanlar arasında yer alan Kaz Dağları, gezi düzenleyecek olanların listesinin en başında yer almaktadır. Tertemiz havası, yemyeşil alanları, esşiz doğa manzarası, zengin florası ile ülkemizin en önemli doğal güzellikleri arasında bulunmaktadır. Balıkesir ve Çanakkale illeri arasında yer almaktadır. Endemik bitkilerin yetiştirilmesi ile de eşsizliğini ortaya koymaktadır.

Kapıdağ Yarımadası

Erdek ilçesi sınırları içerisinde yer alan bu adada geçmiş yıllardan itibaren yerleşim bulunmaktadır. Kapıdağ yarımadası yaklaşık olarak 300 kilometre kare alana sahip bir morfolojik karekter sergilemektedir. Burada yaşamını sürdüren yerli halk geçimini çok çeşitli alanlarda kazanmaktadır.

Manyas Kuş Gölü

Bandırma ilçesi içerisinde yer alan bu göl 20 km uzunluğunda ve 14 km genişliğindedir. Uludağ ile Biga Yarımadası arasında çöküntü bir alanda bulunmaktadır. Göl bol vitaminli, killi bir sulak alandır. Killi olduğu için gölün suyu oldukça bulanıktır. Tatlı suyu bulunan bu göl Kocaçay ve Sığırcı Dereleri ile beslenmektedir. Bu suların göle karışmış olduğu yerlerde sazlıklar ve söğüt toplulukları bulunmaktadır.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi 10200 Bandırma – BALIKESİR / TÜRKİYE

    BALIKESİR

  • 1.118.313
  • --
  • 1
  • 2
  • 6
  • 10