İstanbul /
info@thinkturkey.org

ANTALYA

ANTALYA

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Doğası, iklimi, uzun sahil şeridi, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkez Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Antalya aynı zamanda, Türkiye’nin büyük ölçekli göç alan kentlerinden biridir.

ULAŞIM

Antalya’ya hem karayolu hem de havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler yerler

Arykanda Ören Yeri

Antalaya Tarihi birçok kalıntılara ev sahipliği yapan ve bunu koruyan bir ildir. Türkiye’deki tarihi Antik kentler liseleinde yer alan Arykanda Ören Yeri çok keyifli zaman geçirebileceğiniz tarihi bir alandır. Kelime anlamı ‘Yüksek Kayalığın Yanındaki Yer’ anlamına gelen bu yere turisler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir.

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi beş metrelik bir yükseklikten dökülmektedir. Muazzam bir görsel şölen oluşturan Manavgat Şelalesi etrafında restorantlar bulunmaktadır. Hafta sonu ya da hafta içi sayısız turist ve yerli halk burayı ziyaret etmektedir.

Aspendos Antik Kenti

Antalaya Antik Kenleri ile meşhur bir ildir. Yine bu antik kentler arasından en meşhuru olan Aspendos, antik tiyatrosu bulunann bir antik kenttir. Küçük iki adet tepe üzerine kurulu olan bu antik kent Romalılar tarafından yapılmıştır. Roma mimarisinin kalıntılarının yer almaktadır. Toplamda beş adet kapısı bulunan Aspendos Tiyatrosu, küçük kapıların eklenmesi ile en çok kapılı antik kentler içerisinde yer almaktadır.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Akdeniz Üniversitesi, Pınarbaşı Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, 07070 Kampüs Antalya / TÜRKİYE

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ

Çıplaklı Mah. Akdeniz Bulvarı No:290 A Döşemealtı/Antalya

ALANYA HAMDULLAH EMİN PAŞA ÜNİVERSİTESİ

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Cikcilli Beldesi Saraybeleni Mah. Saraybeleni Cad. No:7 07400 Alanya/Antalya/Türkiye

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ

Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi No:80 Alanya Antalya/TÜRKİYE

ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ

Kadriye Mahallesi Celal Bayar Caddesi No: 5-6 Serik / ANTALYA

    ANTALYA

  • 2.418.777
  • 1
  • --
  • 5
  • 4
  • 6